למידע נוסף והזמנות - חייגו אלינו עכשיו:
054-5439393 | 054-6448666

עיסוי בשיטת "ניקוז לימפטי"

לפני ואחריעיסוי בשיטת "ניקוז לימפטי" (manual lymph Drainage – MKD)  הינה שיטה שפותחה באמצע המאה שעברה ע"י דר' פסקל קוך הצרפתי אשר הבחין כי במידה ומעט לעט מעסים באופן פעיל את האזורים לאורך תעלות הלימפה הבצקת אצל החולה תיספג בזמן קצר יותר. במשך הזמן החל דר' קוך להשתמש בשיטת זו עבור חולים באי ספיקה ורידית והתוצאות לא אכזבו. כיום משתמשים בשיטה זו הן במערך הרפואי והן במערך הפרא – רפואי.

עיסוי בשיטת "ניקוז לימפטי" למעשה ממריץ את תנועת נוזל הלימפה בגוף.

מערכת הלימפה -סוג של רקמת חיבור, שהוא נוזל צמיג שקוף. היא אחראית על זרימת מים , חלבונים , מלחים, רעלים ומטבוליטים מהרקמות לדם, משמשת גם תפקיד הגנתי כגון ניטרול חיידקים המגיעים לבלוטות הלימפה, לפיכך חסינותו של האדם תלויה בתפקוד התקין של המערכת הלימפטית ולכן במקרים של תפקוד לקוי של המערכת לעיסוי בשיטת "ניקוז לימפטי" פשוט אין תחליף.

לרוב עיסוי בשיטת "ניקוז לימפטי" משמש לירידה במשקל, הסרת עודפי נוזלים מהגוף,עיצוב וחיטוב גוף. ע"י הפעלת לחץ אקטיבי על האזורי תעלות הלימפה, תאי הלימפה "מוכנים" יותר להיפטר משאריות של רעלנים דבר אשר ידוע בוודאות כמעכב תהליכים דלקתיים בכל רקמות הגוף.

כאמור מלבד לפירוק הרעלנים בזכות עיסוי בשיטת "ניקוז למפטי" תאי הגוף משתחררים מהנוזלים העודפים וכתוצאה מכך קווי הגוף ברורים יותר וניתן לראות ירידה במשקל.

מערכת הלימפה אחראית גם על מערכת החיסון, כך שבמידה וישנם חיידקים  בגוף הם מועברים לבלוטות הלימפה לשם נטרולם, ולכן בעט תפקוד לא תקין של המערכת הלימפטית אפילו התהליך הדלקתי הקטן ביותר עלול להוביל להתפתחות חריפה או להחמרה של מחלות כרוניות.

תחת השפעתו של עיסוי בשיטת "ניקוז למפטי" תאי הלימפה וכלי הדם נמצאים בפעילות מוגברת דבר המסייע להורדת בצקת, גודש וכאבים ברגליים. מסלול הטיפול המומלץ הינו 10-12 מפגשים 2-3 בשבוע, וכמובן בהמלצת הרופא המטפל ומצבו האישי של החולה.

כבר לאחר הטיפול הראשון יכול להראות כי מכנס אשר "ישב טוב" על הגוף כעט יהיה מעט רופף יותר. וזאת עקב שחרור נוזלים מיותר מתאי הגוף. לאחר סיום של מסלול טיפול מומלץ ניתן לראות הפחתה של עד כ – 5 ס"מ בהיקף הגוף. אם ברצונכם לחזור לגזרה האהובה תוך זמן קצת ואף מהנה ביותר – שהרי עיסוי בשיטת "ניקוז לימפטי" הוא הפתרון עבורכם.